Sports

News - Announcements

Κλήρωση για το 6ο Τουρνουά Τένις Δήμου Ηρακλείου

                                         ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Θέμα: Κλήρωση για το 6ο Τουρνουά Τένις Δήμου Ηρακλείου

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Τρίτη 30/04/2019 στο γραφείο του αθλητικού τμήματος του Δ.Ο.Π.Α.Φ.Μ.Α.Η. η κλήρωση των αγώνων για το 6o Τουρνουά Τένις Δήμου Ηρακλείου που είναι προγραμματισμένο να ξεκινήσει το Σαββατοκύριακο 04-05 Μαϊου 2019.

Υπενθυμίζεται ότι πρόκειται για το 6ο τουρνουά Τένις που συνδιοργανώνει ο Δήμος Ηρακλείου –ΔΟΠΑΦΜΑΗ με τη Ζ΄ Ένωση Φιλάθλων Σωματείων και το <<ΗΡΑΚΛΕΙΟ>> Ο.Α.Α. σε συνεργασία με σωματεία που καλλιεργούν το άθλημα της αντισφαίρισης στο Ηράκλειο, και είναι: ΑΠΜΣ ΑΣΚΗΣΗ , ACE TENNIS ACADEMY , MATCH POINT, SPORT POINT, Ο.Α.Α.ΙΩΑΝΝΗΣ.

Περισσότερες πληροφορίες για την διεξαγωή και πορεία του τουρνουά στην ιστοσελίδα του Δήμου Ηρακλείου heraklion.gr , στην σελίδα του DOPAFMAI.GR, στο facebook :6ο Τουρνουά Τένις Δήμου Ηρακλείου 2019 ,ΚΑΙ στην σελιδα της Ζ΄ ΕΦΣΑΚ

                                                                        

ΟΛΑ ΤΑ ΤΑΜΠΛΟ 

 

ΤΜΗΜΑ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

Δ.Ο.Π.Α.Φ.Μ.Α.Η.

Ξεκινάει το 6ο Τουρνουά Τένις Δήμου Ηρακλείου - Δ.Ο.Π.Α.Φ.Μ.Α.Η. Δηλώσεις Συμμετοχής

6ο Τουρνουά Τένις

O ΔΗΜΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΑΙ  Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ  ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ  ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΦΡΟΝΤΙΔΑΣ ΜΑΖΙΚΗΣ ΑΘΛΗΣΗΣ  ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ  , με την  Νο 35   της   03-04-2019  απόφαση του  του Δ.Σ., συνδιοργανώνει  με την Ζ΄ Ένωση Φιλάθλων Σωματείων Αντισφαίρισης Κρήτης και τον Όμιλο Αντισφαίρισης και Αθλοπαιδιών  Ηράκλειο, το 6ο  Τουρνουά  Τένις Δήμου Ηρακλείου 2019.

Στόχος των αγώνων είναι η συμμετοχή στην άθληση,  στην  ψυχαγωγία, και στην σύσφιξη των σχέσεων μεταξύ των συμμετασχόντων. Οι  αγώνες θα ξεκινήσουν το Σάββατο  04  Μαϊου  2019.

Δηλώσεις συμμετοχής,  θα γίνονται δεκτές  στη Γραμματεία του Δ.Α.Π.Κ.Η. στο Κλειστό Αθλητικό-Πνευματικό Κέντρο Ηρακλείου Πατέλες (Δνση: Νίκου Ξυλούρη & Φούμη γωνία), από Τετάρτη  10  Απριλίου 2019  και ώρα. 09:00 π.μ. – 21:00 μ.μ μέχρι και την   Τετάρτη 24  Απριλίου 2019    και ώρα 14:00 μ.μ ,  και στα γραφεία του  ΄΄ ΗΡΑΚΛΕΙΟ΄΄  Ο.Α.Α. στη  Λεωφ. Μποφώρ 1 τις ίδιες ημερομηνίες σε ώρες που η γραμματεία θα είναι ανοικτή , και πριν από την ημερομηνία λήξης υποβολής  των δηλώσεων συμμετοχής.

Ημερομηνίες διεξαγωγής  του Τουρνουά  έχουν ορισθεί το Σαββατοκύριακο 4-5/5/2019 , το τριήμερο  10-11-12/5/2019 ,και 15/5/2019 οι τελικοί,  στις εγκαταστάσεις του ΗΡΑΚΛΕΙΟ  Ο.Α.Α. οδός Δουκός Μποφώρ 1  σε ηλεκτροφωτισμένα  γήπεδα επιφάνειας green set.

ΕΡΓΑΣΙΑΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ ΜΠΑΣΚΕΤ- 2019 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ

ΚΑΤΗ ΟΜΙΛΟ ΟΜΑΔΑ ΟΜΑΔΑ ΣΚΟΡ
Β Β ΤΕΕ-ΤΑΚ ΠΟΡΟΣ ΜΕΛΗ 23-50
Β Γ ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ 18-23
Α Α ΑΛΑΓΝΙ ΧΑΟΧ 49-33
A Α COSMOS SPORT ΘΗΣΕΑΣ 44-17

Β Α ARTCAR RENTAL ΣΚΟΥΡΑΣ 49-31
A Β ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΟΤΕ 54-36
A Β ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ INTERNUS 55-42

 

Α Α ΠΑΓΝΗ ΕΦΟΡΙΑΚΟΙ 34-33
Α Β ΠΑΛ. ΟΦΗ ΠΑΛ. ΗΡΟΔΟΤΟΥ 45-50

Α Α ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΟ ΠΑΛ. ΑΝΔΡΟΓΕΑ 40-45
Α Β Σ.Ε.ΠΑ.ΣΥ.Τ. ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 47-41

Β Γ ΙΤΕ ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ 63-29
Β Β ΜΕΣΣΑΡΑ Π.Σ. ΓΟΥΒΕΣ 39-31

Β Α ΟΜ. ΚΑΡΑΤΖΗ CRETAPHON 34-44
Β Γ ΑΓ. ΡΩΜΑΝΟΣ ΠΟΑ ΜΕΛΗ 35-38

Β Γ OFF ROAD ΓΑΛΑΤΙΑΝΟΣ 30-48
Β Β ΣΑΡΡΗΣ ΜΟΥ.ΣΧ. ΟΠΤΙΚΟΙ 41-42

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ   1-9/3/2019

ΓΗΠΕΔΟ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΑΓ ΚΑΤΗ ΟΜΙΛΟ ΟΜΑΔΑ ΟΜΑΔΑ

ΑΟΡΑΚΙΑ ΠΑ 1/3 20:15 1η Β Β ΜΕΛΕΣΣΕΣ ΚΑΒΑ ΠΕΤΡΑΚΗ
ΑΟΡΑΚΙΑ ΠΑ 1/3 21:45 1η Β Α ΒΑΓΙΩΝΙΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΜΕΛΗ

ΑΟΡ. ΒΟ ΣΑ 2/3 10:00 1η Γ ΚΥΡΙΤΣΗΣ CARS ΚΡΗΤΙΚΗ ΑΓΟΡΑ
ΑΟΡ. ΒΟ ΣΑ 2/3 11:30 1η Γ ENVERSE ΡΑΝΟΥΤΣΟΣ
ΑΟΡ. ΒΟ ΣΑ 2/3 13:00 1η Β Α KRETA GAS ΔΑΣΚΑΛΟΙ

ΒΑΚ ΣΑ 2/3 10:00 1η Γ ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ ΛΕΒΥΝΘΟΣ
ΒΑΚ ΣΑ 2/3 12:00 1η Γ NOVA SPORTS ΡΟΥΣΑΚΗΣ ΕΓΧ.

ΓΗΠΕΔΟ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΑΓ ΚΑΤΗ ΟΜΙΛΟ ΟΜΑΔΑ ΟΜΑΔΑ
ΑΟΡΑΚΙΑ ΔΕ 4/3 17:00 2η Β Γ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΟΚΚΑΛΗΣ
ΑΟΡΑΚΙΑ ΔΕ 4/3 18:30 2η Α Α ΘΗΣΕΑΣ ΑΛΑΓΝΙ
ΑΟΡΑΚΙΑ ΔΕ 4/3 20:15 2η Α Β INTERNUS ΟΤΕ
ΑΟΡΑΚΙΑ ΔΕ 4/3 21:45 2η A Α ΠΑΛ. ΑΝΔΡΟΓΕΑ ΕΦΟΡΙΑΚΟΙ

ΑΛΙΚΑΡΝ ΔΕ 4/3 18:15 2η Β Α ΗΡΟΔΟΤΟ ΜΕΛΗ ARTCAR RENTAL
ΑΛΙΚΑΡΝ ΔΕ 4/3 20:00 2η A Β ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ
ΑΛΙΚΑΡΝ ΔΕ 4/3 21:45 2η A Β ΠΑΛ. ΗΡΟΔΟΤΟΥ Σ.Ε.ΠΑ.ΣΥ.Τ.

 

ΑΟΡΑΚΙΑ ΤΡ 5/3 20:15 2η Α Α ΠΑΛ.ΧΑΟΧ ΠΑΓΝΗ
ΑΟΡΑΚΙΑ ΤΡ 5/3 21:45 2η Α Β ΚΟΥΤΡΗΣ ΠΑΛ. ΟΦΗ

ΑΛΙΚΑΡΝ ΤΡ 5/3 21:00 2η Β Α ΣΚΟΥΡΑΣ KRETA GAS
ΑΛΙΚΑΡΝ ΤΡ 5/3 22:30 2η Α Α ΤΕΧΝΑΛΟΥΜΙΝ COSMOS SPORT

ΑΟΡΑΚΙΑ ΤΕ 6/3 20:15 2η Γ ΡΟΥΣΑΚΗΣ ΕΓΧ. ΛΕΒΥΝΘΟΣ
ΑΟΡΑΚΙΑ ΤΕ 6/3 21:45 2η Β Β ΟΠΤΙΚΟΙ ΜΕΛΕΣΣΕΣ

ΑΟΡΑΚΙΑ ΠΕ 7/3 20:15 2η Γ ENVERSE ΚΥΡΙΤΣΗΣ CARS
ΑΟΡΑΚΙΑ ΠΕ 7/3 21:45 2η Β Γ ΠΟΑ ΜΕΛΗ OFF ROAD

ΑΛΙΚΑΡΝ ΠΕ 7/3 21:00 2η Γ ΡΑΝΟΥΤΣΟΣ NOVA SPORTS
ΑΛΙΚΑΡΝ ΠΕ 7/3 22:30 2η Β Α CRETAPHON ΔΑΣΚΑΛΟΙ
ΑΟΡΑΚΙΑ ΠΑ 8/3 20:15 2η Γ ΚΡΗΤΙΚΗ ΑΓΟΡΑ ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ
ΑΟΡΑΚΙΑ ΠΑ 8/3 21:45 2η Β Α SMED ΒΑΓΙΩΝΙΑ

ΑΟΡ. ΒΟ ΣΑ 9/3 10:00 2η Β Γ ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ ΓΑΛΑΤΙΑΝΟΣ
ΑΟΡ. ΒΟ ΣΑ 9/3 11:30 2η Β Γ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΑΓ. ΡΩΜΑΝΟΣ
ΑΟΡ. ΒΟ ΣΑ 9/3 13:00 2η Β Β CGP ΣΑΡΡΗΣ ΜΟΥ.ΣΧ.

ΒΑΚ ΣΑ 9/3 10:00 2η B B ΚΑΒΑ ΠΕΤΡΑΚΗ TEE-TAK
ΒΑΚ ΣΑ 9/3 12:00 2η B B Π.Σ. ΓΟΥΒΕΣ ΠΟΡΟΣ ΜΕΛΗ